Anasayfa   İletişim  
Reklam  
-->
   
 
 
   
Google
   
   
    
 
 
 

 
 
 
 
 

Romanya'ya Balkanlar'ın en büyük demir tesisini kurdu

Zaman Gazetesi
Nisan 4, 2008  

[EKONOMİ] - Romanya'ya Balkanlar'ın en büyük demir tesisini kurdu

Noyexim'in sahibi Yavuz Özler (solda), açılış sonrası misafirlerine ayda 5 bin ton demirin işlenebildiği tesisi gezdirdi. Romanya'da 10 yıldır faaliyet gösteren Türk Noyexim şirketi, büyük bir başarıya imza attı. Şirket Bükreş'e Balkanlar'ın en büyük demir işleme tesisini kurdu.
22 adet otomatik makinede, ayda 5 bin ton demirin işlenebildiği tesis, inşaat şirketlerinin yükünü büyük ölçüde hafifletiyor. İnşa ettiği yapının projesini Noyexim'e gönderen şirket, yapıda kullanacağı bütün demirleri en hızlı ve hatasız şekilde işlenmiş olarak şantiyesinde buluyor. Noyexim, işleyip nakliyesini yaptığı demirin, müşterinin talebine göre montajını da üstlenebiliyor. Başarılı Türk şirketin yönetim kurulu başkanı Yavuz Özler, "Türk firmalarının yanı sıra Alman, İngiliz ve İsrailli firmalar bizim iş ortaklarımız. Onların güvenini kazanmak bir Türk firması olarak gurur verici." ifadesini kullanıyor.

Romanya'ya 1990'lı yıllarda gelerek ülkenin ticarî hayatının canlanmasında büyük rol oynayan Türk şirketleri, başarı hikâyeleri yazmaya devam ediyor. 'Yarım ekmek arasına çeyrek Türk ekmeği' esprisinin yerleştiği fırıncılık sektöründe yazılan ilk başarı hikâyelerine şimdilerde sanayi dalındakiler ekleniyor. Özellikle son yıllarda hareketlenen inşaat ve müteahhitlik sektörü, Türk şirketlerinin kendilerini ispat ettiği alanlardan. Bu alandaki başarılı örneklerden Noyexim firması, 1997 yılından beri inşaat demiri işleyip, pazara sunuyor. Şirket, kendisini pazarda daha önemli bir yere taşıyacak Balkanlar'ın en büyük demir işleme tesisini geçtiğimiz günlerde devreye aldı. Yatırım, arsasıyla birlikte 20 milyon Euro'luk değere sahip.

Noyexim'in modern tesisi geçtiğimiz günlerde geniş katılımlı bir törenle açıldı. Törene Bükreş'te son günlerini yaşayan Büyükelçi Ahmet Rıfat Ökçün'ün yanı sıra iş ve finans çevrelerinden isimler katıldı. Açılış töreninde bir konuşma yapan Noyexim'in patronu Yavuz Özler, 10 yılda şirketin geldiği noktayı kısaca özetledi ve "Bir Türk yatırımcısı olarak dost ve kardeş ülke Romanya'da istihdam oluşturmaktan; Romanya ekonomisinin ve her iki ülke ilişkilerinin gelişmesine katkıda bulunmaktan gurur duyuyorum." dedi. Törenin ardından Zaman'ın sorularını cevaplayan Özler, kendisini 'çekirdekten yetişme metal uzmanı' olarak tanımladı. Başarısını; kaliteye ve dürüstlüğe çok önem vermesine bağlayan Türk işadamı, kaliteli mal konusunda kendilerini ispatladıklarını ve bütün kontrol mekanizmaları denetiminden tam not aldıklarını vurguladı. Noyexim, personelin eğitimine büyük bir önem veriyor. İstihdam sağladığı 200 kişiyi yetiştirme kurslarıyla eğittiklerini anlatan Yavuz Özler, yıllardır yanında çalışanların iş güç sahibi olduğunu, ancak pek çok 'kanaat etmeyip' ayrılan personelin de geri dönmek istediğini ifade etti.

İnşaat şirketlerinin yükünü hafifletecek çözümler üreten Noyexim, müşterisinin gönderdiği projeye göre ölçümlemeleri yaparak, yapıda kullanılacak tüm demirleri titizlikle işliyor; işlenen ürünün şantiyeye nakli, indirilmesi ve montajı gibi işlemlerle komple hizmet veriyor. Hatta ihtiyaç halinde elindeki iş makinelerini kiraya verebilen başarılı işadamı Özler, kullandığı makinelerinin yedek parçalarını bile kendisi üretiyor. Noyexim, 2006 yılında 12 milyon Euro'luk işlem hacmini geçen yıl 32 milyo Euro'ya çıkarmayı başardı. Necdet Çelik 04 Nisan 2008, Cuma

 

 
Nutuk (Sesli ve Görsel)
 
Etkinlik Takvimi
Haziran , 2024
PzrPztSalÇrşPrşCumCts
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30
 
 
 
 
 
Copyright Aralık 2002 © balkanpazar.org
tasarım ve uygulama Artgrafi.net